II. benefičný koncert v prospech Nadácie Leukémie

Dňa 12. júna 2005 usporiadala Nadácia Leukémie Druhý benefičný koncert za účelom verejnej zbierky na zakúpenie krvinkového separátora pre transplantáciu krvotvorných buniek, ktorý priamo súvisí zo záchranou ľudského života.

Koncert sa rovnako ako v roku 2004 konal v rímskokatolíckom kostole svätého Vincenta de Paul v Bratislave, Ružinove. Koncert sa uskutočnil v príjemnej atmosfére. Slávnostného otvorenia druhého benefičného koncertu sa ujala moderátorka programu Michaela Suríniová. Úvodným slovom nás privítala prezidentka Nadácie Leukémie pani MUDr. Eva Demečková, primárka OKH Kliniky hematológie a transfúziológie FNsP Bratislava, pracovisko Petržalka.

Krásnym hlasom a profesionálnym podaním nás potešil Martin Malachovský, sólista opery SND v Bratislave, ktorý spieval s klavírnym sprievodom Mariána Varínskeho. Očarujúce melódie na violončelo vykúzlila členka Košickej filharmónie Marcela Fitereová s klavírnym sprievodom Barbory Tolárovej.

Nádherný a precítený spev sme počuli z úst známej slovenskej speváčky a muzikálovej herečky Kataríny Hasprovej. Počuli sme aj prekrásny hit „Teď královnou jsem já“ z muzikálu Kleopatra. Pokračovanie svojho príbehu o stretnutí s ťažkou chorobou a spôsobe ako s ňou bojuje rozprávala transplantovaná pacientka Kliniky hematológie a transfúziológie a organizátorka koncertu Mgr. Marcela Schauerová.